Wskazówki dotyczące zakupu łóżka i materaca

Spędzisz prawie jedną trzecią swojego życia śpiąc, dlatego ważne jest, aby podjąć właściwą decyzję przy wyborze łóżka i materaca.

 

Brytyjska organizacja Sleep Council www.sleepcouncil.org.uk

wymienia wiele przydatnych porad, które pomogą wybrać odpowiednie łóżko i materac. Podsumowaliśmy dla Ciebie najistotniejsze punkty:

 

Przygotowując się do zakupu zdecydujmy jakie są nasze priorytety lub specjalne wymagania. Na przykład: wielkość, rodzaj przechowywania, budżet, dostęp do sypialni i jej styl.

 

Należy zadać sobie następujące pytania:

Jaki styl preferuję?

Co nam się podoba lub nie podoba w obecnym łóżku?

 

Czy preferujemy twardszy czy bardziej miękki materac?

 

łóżka klasyczne tapicerowane

Odpowiednia cena: Najczęściej musimy zapłacić więcej za wyższą jakość. Nie kierujmy się więc wyłącznie najniższą ceną.

Są oczywiście dobre tańsze alternatywy natomiast należy pamiętać, że lepsza konstrukcja i budowa materaca zapewni nam lepsze wsparcie dla naszego ciała i większy komfort.

 

Razem lepiej: Najlepiej kupuj podstawę i materac razem. Obydwa elementy są zaprojektowane, tak aby działać razem. Zmiana podstawy może wpłynąć na komfort i żywotność materaca.

 

Duży może więcej: Większe łóżka są bardziej komfortowe. Sen zakłócany przez partnera jest jednym z najczęstszych problemów, które zgłaszają pary. Dzięki większej przestrzeni unikniemy przeszkadzania sobie nawzajem podczas snu. Jak sprawdzić czy łóżko jest odpowiedniej wielkości? Powinniśmy być w stanie leżeć obok naszego partnera, z ramionami za głową i łokciami na zewnątrz tak, aby się nie dotykać. Łóżko powinno być  10-15cm dłuższe niż najwyższy partner.

 

Dostęp do mieszkania i sypialni: Nasze podstawy są dostarczane w dwóch częściach. Aby uniknąć problemów z dostawą, należy przeanalizować potencjalne problemy z dostępem do mieszkania i sypialni. Prosimy o zapoznanie sie z warunkami sprzedaży i regulaminem, znajdującym się na naszej stronie internetowej.