wygodne łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Najczęściej Zadawane Pytania

Najczęściej Zadawane Pytania

 

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdą Państwo odpowidzi na swoje pytanie prosimy o kontakt na info@cottonco.pl. Mówimy po polsku, angielsku i francusku .

 

 

Czy materace mają różną twardość?

Mimo, że odczywalność miękkości czy twardości materaca jest subiektywna. Nasza oferta została tak skonstruowana, aby zapewnić szeroki wybór twardości materacy:

Do wyboru są:

 

1000 Kieszeniowy: Średnio-Miękki

1500 Kieszeniowy: Średni

2000 Kieszeniowy: Twardy

Interaktywny: Średni i Średnio Twardy (Dual feel)

3500 Kieszeniowy: BardzoTwardy

 

Jakie łóżko i materac będą dla mnie najodpowiedniejsze?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę jest wielkość pokoju. Rekomendujemy zakup największego rozmiaru jaki może wpasować się w dane pomieszczenie. Uważamy, że łóżko powinno być centralnym punktem sypialni, zarówno w zakresie stylu jak i praktycznego wykorzystania. Po wybraniu rozmiaru należy wziąć pod uwagę możliwości przechowywania danego łóżka. Konstrukcja naszych łóżek zapewnia elastyczną formę doboru szuflad i zapewnia optymalną przestrzeń do przechowywania. Należy rozważyć ustawienie pokoju i to jak będziemy z nich korzystać. Jeżeli przy łóżku stoją stoliczki nocne wygodniej będzie wybrać opcje 2+2 szuflady, dzięki czemu uzyskamy do nich łatwy dostęp. 

 

Najtrudniejsze zadanie to wybór odpowiedniego materaca.

 

Cotton&Co. oferuje dwie linie cenowe. Linia Klasyczna 1000, 1500 oraz 2000, która obejmuje trzy rodzaje twardości. Wszystkie materace są materacami kieszeniowymi zawierającymi warstwę sprężyn kieszeniowych oraz wyłącznie naturalne wypełnienia takie jak wełna, bawełna, kaszmir i jedwab. Wszystkie materace są wykonane według klasycznej technologii brytyjskiej i posiadają dwie linie ręcznego zszycia.

W linii Supreme znajdują się materace o dwóch różnych właściwościach.

Materac Interaktywny jest naszym zdaniem najlepszą propozycją dla większości osób a szczególnie dla par o dużej różnicy wagi. Dwuwarstwowy system sprężyn pozwala na optymalne wsparcie zarówno dla osoby cięższej jak i tej o niższej wadze. Lżejsza osoba korzysta z wyższych, cieńszych sprężyn a cięższa zarówno z cieńszych jak i znajdujących sie poniżej grubszych sprężyn.

Materac kieszeniowy 3500 kieszeni to nasz najbardziej luksusowy materac, dwie warstwy sprężyn kieszeniowych, trzy linie ręcznie wykonanych zszyć i hojne wypełnienia najwyższej jakości materiałami. Rezultatem jest twardy materac z wyjątkowymi właściwościami wspierającymi.

 

Odczuwalna twardość materaca jest bardzo subiektywna. Z reguły cięższe osoby preferują twardsze materace. Należy pamiętać, że możemy zwiększyć uczucie miękkości materaca przez użycie toppera na wierzch materaca, natomiast trudno jest zwiększyć uczucie twardości. Z reguły Brytyjczycy wolą miększe materace niż mieszkańcy Europy. Jeżeli wahamy się pomiędzy dwoma twardościami, wybierzmy ten nieco twardszy.

 

Natępny krok to wybór koloru obicia oraz zagłówka. Wybór należy do Ciebie! Oferujemy 37 różnych rodzajów obić i 12 zagłówków.

 

Co można przechowywać w szufladach łóżka?

Szuflady oferują dużą przestrzeń do przechowywania. Są one głównie przeznaczone do przechowywania pościeli i skonstruowane w ten sposób, aby idealnie wpasowywały się w konstrukcje łóżka.

Szuflady są wykonane zgodnie z najwyższymi standardami, ale ich możliwości mają swoje granice. Polecamy szuflady do przechowywania pościeli, ubrań lub ręczników itp. Prosimy nie wypełniać ich np. ciężkimi książkami.

 

Na jakim materacu Państwo śpią?

Śpimy na materacu kieszeniowym Interaktywnym Super King. W sypialni dla gości korzystamy z materaca kieszeniowymi 1500. Oboje jesteśmy dość wysocy, ale jest między nami duża różnica wagi (60kg i 100 kg) oraz lubimy mieć dużą przestrzeń podczas snu. Z tego względu wybraliśmy materac Interaktywny, który najbardziej nam odpowiada ze względu na różnice wagi pomiędzy nami.

 

Jaki jest czas dostawy?

Czas dostawy to około 4-6 tygodni. Cena dostawy podana jest dla transportu w obrębie Warszawy. Towar jest dostarczany pod wskazany adres i musi być odebrany przez klienta od dostawcy.  Wkrótce po złożeniu zamówienia, będziemy w kontakcie w celu potwierdzenia terminu dostawy.

 

Czy możemy ustalić konkretny termin?

Korzystamy z wielu sprawdzonych firm transportowych tak, aby zapewnić najniższe ceny dla naszych klientów. Każda firma stosuje nieco inny harmonogram, natomiast większość z nich podaje przybliżony termin dostawy jak i kontaktuje się telefonicznie przed dostarczeniem towaru.

 

Co się stanie jeśli nie mogę odebrać łóżka w uzgodnionym terminie?

Jeżeli nie mogą Państwo odebrać dostawy we wcześniej uzgodnionym terminie, będziemy zmuszeni naliczyć dodatkowe koszty powtórnej dostawy oraz przechowywania.

 

Czy montaż łóżka jest trudny?

Bardzo łatwy. Montaż nie powinien zabrać dwóm osobom dłużej niż 30 minut. Podstawa składa się z dwóch części (szuflady są w pełni zmontowane). Wystarczy włożyć nóżki do przygotowanych otworów w dnie podstawy, umocować je używając młotka, połączyć dwie części podstawy za pomocą metalowego zatrzasku. Zagłówek należy wsunąć z tyłu w przygotowane do teo celu miejsce i umocować śrubami. Materac kładziemy na końcu, na wierzch podstawy. Montaż zakończony! Przygotowaliśmy krótką instrukcję montażu, którą znajduje się na naszej stronie internetowej.

 

Czy łóżka i materace są zatwierdzone przez National Bed Federation?

Tak. NBF jest uznanym stowarzyszeniem handlowym reprezentującym producentów łóżek i materacy w Wielkiej Brytanii. Zrzeszeni członkowie muszą przestrzegać rygorystycznych zasad dotyczących higieny, jakości oraz bezpieczeństwa.

 

 

Jak powinno się dbać o materac?

Najważniejszym elementem dbania o materac jest jego regularne rotowanie oraz obracanie, tak aby naturalne wypełnienia osiadły w jednolity sposób. Zaleca się obracanie i rotowanie raz na dwa tygodnie, zwłaszcza w pierwszych dwóch latach eksploatacji.

 

Materac może być obracany i rotowany na cztery sposoby i dzięki temu nacisk będzie równomiernie rozłożony. Wszystkie materace muszą się być rotowane lub obracane, natomiast należy pamiętać że czym więcej naturalnych wypełnień tym wyższa jakość materaca i większa konieczność równomiernego rozłożenia nacisku.

Polecamy stosowanie ochraniacza i toppera. Zastosowanie ochraniacza jest konieczne ze względu na zachowanie higieny, natomiast topper zapewni dodatkową warstwę komfortu jednocześnie wydłużąjąc jego żywotność. Materac może być czyszczony z użyciem lekko wilgotnej szmatki lub wyspecjalizowanych firm. 

 

 

Jak długo powinien służyć nam materac?

Jeśli materac był odpowiednio użytkowany i obracany regularnie (szczególnie w ciągu pierwszych dwóch lat), materac powinien wytrzymać około 7 lat a nawet do 10 lat.

 

Czy jest możliwość zamówienia innych kolorów czy rozmiaru niż mają Państwo w standardowej ofercie?

Nasi producenci są elastyczni i posiadają duże doświadczenie w produkcji pod konretne zamówienia. Prosimy o kontakt pod info@cottonco.pl w celu złożenia zapytania.

 

Czy mogę zamówić zagłówek z bokami ‘Winged’ w dowolnym stylu?

Tak. Mimo, iż pokazujemy w ofercie wyłącznie zagłówek Paris z opcją Winged. Jest możliwość zamównienia dowolnego zagłówka z tym elementem.

 

Czy mogą Państwo zabrać moje stare łóżko?

Tak. Za dodatkową opłatą możemy usunąć Państwa stare łóżko. Prosimy i kontakt na info@cottonco.pl w celu ustalenia ceny i zakresu usługi.

 

Jaki jest koszt dostawy?

Cotton&Co. pobiera stałą promocyjną cenę za transport pod adres w obrębie Warszawy w wysokości 250zl za komplet łóżka (materac, podstawa i zagłówek).  Opłata za transport jest doliczana do ceny zestawu. Prosimy o kontakt w celu ustalenia ceny za transport poza obrębem Warszawy.

 

Jakie są dostępne rozmiary materacy?

Nasze łóżka i materace mają standardowe brytyjkie rozmiary:

 

Single 90cm x 190cm (3'0 x 6'3)

Double 135cm x 190cm (4'6 x 6'3)

King 150cm x  200cm (5 x 6'6)

Super King 180cm x 200cm (6'0 x 6'6)

Jeśli mają Państwo zapotrzebowanie na inny rozmiar prosimy o kontakt na info@cottonco.pl

 

Czy możemy użyć materaca z Ikea na łóżku Cotton&Co.?

Rozmiary z Ikea nie pokrywają się z naszymi rozmiarami, które są rozmiarami typowo brytyjskimi. Jedynym pokrywającym się rozmiarem jest Super King czyli 180cm x 200cm.

 

Co myślą Państwo o Ikea?

Lubimy innowacyjność, którą IKEA wprowadziła na rynek meblarski, zwłaszcza w funkcjonalności kuchni.

Podoba nam się długa tradycja relacji Ikei z Polską. Posiadamy znaczną ilość mebli z Ikei i jesteśmy ich stałymi klientami. Jednak naszym zdaniem ich materace nie są zbyt wysokiej jakości w stosunku do ceny i uważamy, że brytyjskie tradycyjne materace Cotton&Co. reprezentują o wiele wyższą jakość za niewiele wyższą cenę.

 

 

 

Jakie są opcje płatności?

Akceptujemy płatności w polskich złotych przez i) kartę kredytową ii) kartę debetową iii) Pay Pal (Pay Pal jest administratorem tych form płatności). Jeżeli chcą Państwo zapłacić przelewem bankowym, proszę wybrać opcje Przelewy. Wyślemy Państwu fakturę proforma do zaakceptowania oraz uregulowania. Proszę zwrócić uwagę, że zamówienie nie zostanie zrealizowane do momentu otrzymania przez nas płatności. Możemy również przyjmować płatności w funtach brytyjskich.

 

Czy przyjmują Państwo płatność gotówką przy odbiorze?

Nie, przyjmujemy wyłącznie płatności jak powyżej.

 

Czy oferują Państwo możliwości płatności ratalnych?

Nie. Niestety.

 

W jaki sposób pakowane jest łóżko i materac do transportu?

Nasze materace są podwójnie owinięte w wysokiej jakości torby plastkowe oraz dadatkową warstwę materiału. Nasze podstawy i zagłówki są podwójnie owinięte w wysokiej jakości torby plasikowe a każdy róg jest dodatkowo zabezpieczony kartonem.

Przy odbieraniu dostawy proszę się upewnić czy opakowanie nie jest uszkodzone i dopiero wtedy podpisać protokół odbioru. Jeżeli opakowanie zostało uszkodzone, proszę sprawdzić towar i nie podpisywać protokołu zanim nie są Państwo pewni, że towar nie jest uszkodzony.

Cotton&Co. korzysta wyłącznie z ubezpieczonych firm transportowych. Jednakże ani Cotton&Co. ani firma transportowa nie bierze odpowiedzialności za towar po dostarczeniu go do klienta i po podpisaniu protokółu odbioru.

 

Czy otrzymam rękojmie na zakup towaru?

Wszystkie produkty oferowane przez Cotton&Co. posiadają 2 letnią rękojmie na wadliwą konstrukcje, wykonanie lub materiały. Proszę zapoznać się z Regulaminem dostępnym na stronie internetowej.

 

Przy odbieraniu dostawy proszę się upewnić czy opakowanie nie jest uszkodzone i dopiero wtedy podpisać protokół odbioru. Jeżeli opakowanie zostało uszkodzone, proszę sprawdzić towar i nie podpisywać protokołu zanim nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani, że towar nie jest uszkodzony.

Cotton&Co. korzysta wyłącznie z ubezpieczonych firm transportowych. Jednakże ani Cotton&Co. ani forma transportowa nie będzie brała odpowiedzialności za towar po dodtarczeniu go do klienta który podpisał protokół odbioru.

 

Zwroty

Nasze produkty są produkowane pod konkretne zamównienie klienta i dlatego nie akceptejemy zwrotów. Oczywiście rozpatrujemy reklamacje wadliwych produktów.

Dodatkowo oferujemy naszym klientom możliwość rezygnacji 24 godziny po dokonaniu zamówienia – zwrócimy wtedy całą kwotę zakupu.