łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Jak Dbać o Materac

Bardzo istotne jest zastosowanie odpowiedniej dbałości o materac co zaowocuje jego przedłużoną żywotnością oraz zwiększonym komfortem.

 

Wszystkie materace Cotton&Co. są hojnie wypełnione w najlepszej jakości warstwy naturalnych materiałów co powoduje, że równomierne osadzanie się warstw może trwać dłużej niż przy niższej jakości mataracach. Osadzanie się wypełnienia będzie bardziej widoczne w miejscach, które są bardziej uciskane podczas snu; jest to normalna część procesu osadzania się wypełnienia.

 

Nowy materac będzie na początku wydawał się nam inny i niekiedy nieco niewygodny. Twoje ciało potrzebuje trochę czasu  (około 2-3 tygodni), aby „przestawić się” ze starego materaca na nowy. Podczas tego czasu naturalne wypełnienia równomiernie się osadzą.

 

Rekomendujemy, aby stosować się do następujących wskazówek:

 

Jest to niezmiernie istotne i zapełni pełen komfort oraz długowieczność materaca.

 

CO ROBIĆ 

 

Obracać materac co tydzień naprzemiennie z jednej strony na drugą oraz w poziomie między "dołem" a "górą". Przez pierwsze 3 miesiące należy wykowywać to co tydzień następnie co miesiąc.

   

 

Schemat ilustrujący zasadę znajduje się poniżej.


ROTATING THE MATTRESS

FLIPPING THE MATTRESS

Mimo obracania wypełnienie w miejscach bardziej uciskanych może być bardziej widoczne. Nie jest to wada materaca, po jakimś czasie, dzięki regularnemu obracaniu, wypełnienie powinno się odpowiednio wyrównać.

  

Rączki znajdujące się na bokach materaca mają za zadanie ułatwienie umieszczenia materaca na podstawie łóżka. Mimo, że wykonane są z wytrzymałego materiału nie należy wspierać na nich całego ciężaru materaca, gdyż mogą rozciągnąć lub porwać tkaninę.

·    Należy używać dobrej jakości ochraniacza na materac, dzięki któremu materac uniknie zabrudzeń.

 

Materac należy codziennie wietrzyć. Łóżko należy odkryć z kołdry i wietrzyć przez około 20 minut, co pozwala na odparowanie wilgoci. Wilgoć może powodować zabrudzenia i plamy na materacu.

 

 

CZEGO NIE ROBIĆ:

 

Nie należy składać lub zwijać materaca. Nawet krótkotwałe przechowywanie materaca w takiej pozycji może spowodować zniszczenie jego wewnętrznych elementów.

  

Siadanie (lub naciskanie) na brzegu łóżka może zniszczyć jego krawędzie.

 

Nie pozwalaj, aby dzieci (lub dorośli) skakały po łóżku.

 

Nie należy używać chemicznych środków czyszczących ani detergentów, gdyż mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na obicie i szwy, ale także na wypełnienie. W przypadku zabrudzenia, materac może być czyszczony lekko wilgotną gąbką namoczoną słabym roztworem wody z mydłem. Nadmierne namoczenie materiału może uszkodzić tkaninę.

 

Nie należy odkurzać materaca, gdyż może to naruszyć wypełnienie. Kurz może być usunięty za pomocą miekkiej szczoteczki.

 

Nie należy przeciążać szuflad. Zostały zaprojektowane przede wszystkim do przechowywania pościeli, ubrań i lekkich przedmiotów. Przeciążenie może spowodować ich uszkodzenia lub zacinanie się.  

 

Nie kładz nowego materaca Cotton&Co. na starej lub niskiej jakości podstawie łóżka.