wygodne grube materace kieszeniowe
wygodne materace kieszeniowe

Historia Materaca Kieszeniowego

Dzisiejsze materace kieszeniowe zostały wynalezione ponad 100 lat temu przez pochodzącego z Anglii mechanika i inżyniera Jamesa Marshalla. Wynalazek systemu kieszeniowego był pierwotnie znany jako sprężyna Marshalla.

 

Ponad 100 lat temu w Kanadzie, Marshall założył Marshall Mattress Company. Marshall udzielił praw do swojego patentu swoim pierwotnym pracodawcom w Anglii. Firma ta działała pod nazwą Marshall Mattress of England aż do początku 1930 rok, kiedy to zmieniła nazwę na VI -Spring.

 

Wynalazek Marshalla polegał na użyciu niezależnych sprężyn wewnątrz materaca, które zapewniały jednocześnie wsparcie i komfort. Marshall produkował skręcone cylindryczne sprężyny, z których każda była indywidualnie wszyta wewnątrz bawełnianej tkaniny, tzw kieszeni dzięki czemu konstrukcja zapewniała odpowiednie wparcie.

 

Sprężyny są tak zamontowane, że działają niezależnie powodując, że system dopasowuje się do kształtu i wagi użytkownika, zapewniając niezrównane wsparcie i komfort. System Marshala obity materiałem tworzy całość materaca, którego działanie polega na zmniejszeniu nacisku pod użytkownikiem i jednoczesnym odciążaniem kręgosłupa. Dzięki temu, że każda sprężyna działa osobno ruch jednej osoby nie zakłóca snu osoby dzielącej z nami materac.

 

Wynalazek Marshalla jest dziś używany na całym świecie. Cotton&Co. sprzedaje wyłącznie materace kieszeniowe.

 

Uważamy, że system używany w materacach kieszeniowych zapewnia najlepsze wsparcie dla kręgosłupa oraz najwyższy komfort. Nie jest to jedynie nasza opinia – rodziny Krolewskie Wielkiej Brytanii oraz Szwecji spiją wyłącznie na materacach kieszeniowych!