5 sposobów na jesienną sypialnię w stylu „hygge”

materace naturalne angielskie

 

 

 

Chyba każdy z nas marzy o przytulnym, pełnym ciepła mieszkaniu, do którego chce się wracać? A szczególnie jesienią, kiedy na zewnątrz jest zimno, cały czas pada, a temperatura rzadko kiedy przekracza 10 stopni Celsjusza.

 

Jak się ratować? Mamy na to sposób! Styl „hygge” tak bardzo popularny w krajach Skandynawii, doda niezbędnego ciepła i przytulności Waszej sypialni, poratuje przed jesienną niepogodą i wniesie nową i pozytywną energię do domu.

 

1.   Niezbędnikiem stylu „hygge" jest wielki puszysty koc. Najlepiej - pastelowy, ale jak najbardziej może też być „jesienny” - żółty, brązowy bądź też Waszego ulubionego koloru. Ma on przyciągać oko i… ręce, aby Wam chciało się w niego wtulić, zawinąć w kokon i pozostać w łóżku jak najdłużej. Bo czym jest jesień bez ciepłego koca?

2.   Duże kubki, które można wygodnie trzymać w ręku i pić z nich ulubioną herbatę, kawę lub kakao. Optymalnie, żeby zwracały na siebie uwagę oryginalnym wzorem albo spersonalizowanym napisem, który będzie niósł w sobie czar wspomnień - najlepiej z ciepłych wakacji bądź wyjątkowych momentów z życia.

3.   Światła! Małe lampki, świeczki, kominek, przytulnie świecące kinkiety - wszystko, co stworzy kameralną i ciepłą atmosferę, pozwalającą na totalny relaks i zapomnienie się. Światło, przy którym zasypiamy i budzimy się, bardzo wpływa na nasze samopoczucie i funkcjonowanie w trakcie dnia - warto o tym pamiętać.

4.   Pościel - ciepła, ulubiona, ze 100% naturalnych materiałów. Uniwersalną opcją jest opcja pościeli z jedwabiu - ma on właściwości termoregulacyjne, świetnie wpływa na skórę i jakość snu, a także przyczynia się do tego, iż wyglądamy na bardziej wypoczętych.

5.   Na koniec najprzyjemniejsze - łóżko. Jeżeli tak się akurat składa, że zmieniacie aranżacje sypialni jesienną porą - świetnie, ale warto pomyśleć o przyszłości i celować w stonowane bądź uniwersalne kolory. Ale najważniejsze jest, żeby było nieziemsko wygodne, zdrowe i z naturalnych materiałów. W końcu na naturalności i wygodzie opiera się filozofia „hygge".

 

Życzymy Wam dobrej i pogodnej jesieni, pełnej rodzinnych spotkań i uśmiechów!