Materace Naturalne cd.

Pora na kolejny wpis z naszego cyklu o naturalnych składnikach materacy - a więc dziś chcemy Wam opowiedzieć o wełnie – materiale powstającym w Europie najczęściej z sierści kóz i owiec, natomiast też z pokrywy włosowej lam, wielbłądów i królików.

 

Ten niezwykły materiał charakteryzuje się tym, że podczas snu utrzymuje prawidłowa temperaturę ciała oraz zapobiega jego przegrzewaniu się – co jest bez wątpienia ważne, jeżeli chcemy czuć się komfortowo. Zapewnia on także prawidłową wentylacje ciała, dzięki czemu rano wstaniemy wypoczęci i zregenerowani.

Wiecie, co jest największą zaletą wełny? Jest polecana dla alergików i astmatyków, ponieważ nie magazynuje ona kurz i znajdujących się w nim roztoczy, nie zatrzymuje też wilgoci. Łatwo wchłania ludzki pot, ale wystarczy przewietrzyć materiał – i żadnego śladu po nieprzyjemnym zapachu nie pozostaje.

Materace angielskie, zawierające wełnę, przyjazne są dla osób, cierpiących na reumatyzm, bóle kręgosłupa, zapalenie mięśni i więzadeł – zapewnia ona prawidłową termoregulacje, a w połączeniu z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak kaszmir oraz jedwab – efektywny i zdrowy sen.

 

Jako składnik materaca, bezcenna jest kolejna właściwość wełny – jest ona odporna na deformacje i marszczenie, przyczyniając się do jak najdłuższego zachowania pierwotnych właściwości wyrobu.

Dla osób, intensywnie pracujących na co dzień – wełna eliminuje jony dodatnie (nieprzyjazne dla człowieka, bowiem obniżają one naszą odporność i wywołują uczucie zmęczenia) i zastępuje je jonami ujemnymi, które sprzyjają regeneracji organizmu.

 

A na koniec, chcielibyśmy się podzielić z Wami ciekawostką na temat wełny. A więc zawiera ona w sobie składnik, który nazywa się lanoliną. Jest to tłuszcz zwierzęcy, który chroni wełnę przed wnikaniem w strukturę włosa zanieczyszczeń – kurzu, zrogowaciałego naskórka itp., co skutkuje dłuższym okresem użytkowania.

 

Chcecie spać zdrowo? Warto pamiętać o właściwościach wełny, która pomoże Wam zrealizować ten plan efektywnie.

 

Życzymy Wam spokojnego snu!

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Adrian D. (Tuesday, 19 September 2017 14:28)

    Ja mam materac wypełniony z jednej strony mata kokosową i jestem bardzo zadowolony. Materac trzyma się ciała i lekko grzeje. Polecam wszystkim zmarzluchom ;p