Jedwab

materac

W naszym dzisiejszym wpisie opowiemy Wam o materiale, który jeszcze niedawno był często stosowany do produkcji spadochronów. Zdziwieni? Otóż to! Tym wytrzymałym materiałem z niezwykłą historią jest … jedwab!

 

W ramach naszego cyklu o składnikach, wypełniających materace kieszeniowe (i nie tylko) przybliżymy Wam kilka faktów o zaletach i wadach jedwabiu oraz o tym, dlaczego warto szukać materaca, wypełnionego właśnie nim.

 

Czym charakteryzuje się jedwab? Przede wszystkim – niezwykłą wytrzymałością. W jednym z tajlandzkich Uniwersytetów udowodniono, iż 16 warstw materiału jedwabnego jest w stanie zatrzymać kulę pistoletu. Jako składnik materaca może okazać się świetny w termoregulacji – latem daje on przyjemne uczucie chłodu, natomiast zimą – ogrzewa. Perfekcyjnym wyborem jest też dla ludzi o wrażliwej skórze – jest on hipoalergiczny i nie powoduje uczuleń.

 

Przydatną cechą jedwabiu jest jego higroskopijność – bardzo dobrze wchłania on wilgoć i szybko schnie. Co więcej, jako składnik wypełnienia materaca zwiększa on uczucie komfortu i polepsza jakość snu.

Udowodnione zostało naukowo, iż długotrwały kontakt z jedwabiem zapobiega też starzeniu się, zwiększając witalność komórek skóry. Za bezcenną zaletę można uznać, że to właśnie jedwab ułatwia zasypianie – aminokwasy zawarte w jedwabiu wydzielają molekuły nazywane „czynnikami snu”, które koją system nerwowy człowieka.

 

Po tak długiej liście zalet należy też wspomnieć o jego wadach - i będą nimi cena oraz konserwacja takiego materaca kieszeniowego.

Powszechnie wiadomo, iż każdy naturalny produkt wyróżnia się nieco wyższą ceną niż jego sztuczne odpowiedniki. Dlatego należy liczyć się z tym, że materac zawierający jedwab do tanich należeć nie będzie. Natomiast konserwacje takiego materaca polecamy zlecić do wykonania firmom, specjalizującym się w tej dziedzinie. Wykonana przez osobę niedoświadczoną, może ona okazać się nie tylko nieskuteczna, ale wręcz szkodliwa.

 

Mamy nadzieje, że przybliżyliśmy Wam wszystkie niezbędne charakterystyki tego materiału i jesteście o krok bliżej do wyboru swojego idealnego materaca!

 

Życzymy Wam wyłącznie dobrych wyborów i spokojnych snów!

 

Write a comment

Comments: 0