Dobry Materac - Naturalnie

materac

Naturalne materace, czym one są? Z czym nam się kojarzą? I dlaczego warto zainwestować w tego rodzaju kosztowną rzecz?  Dzisiejszym wpisem chcielibyśmy rozpocząć cykl blogów, w których będziemy opowiadać o poszczególnych składnikach materacy, ich zaletach i wadach.

 

Każdy z nas bez zwątpienia chce być wyspany i czuć się dobrze, bez względu na zawód, upodobania i wiek. Kiedy jesteśmy zmęczeni to jedyną rzeczą, o której marzymy jest… Łóżko! 1/3 życia, którą zazwyczaj poświęcamy na sen jest bardzo ważną częścią codzienności i właśnie to skłania nas do zastanowienia się – a jak najlepiej zainwestować, aby nasz sen był efektywny i przyjemny?

Eksperci zdrowego snu w jednogłośnie twierdzą, że im lepsze jakościowo łóżko, tym bardziej pożyteczny będzie nasz sen. A co za tym idzie – im więcej naturalnych materiałów zawiera nasz materac, tym lepiej będziemy się czuli. W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam czym jest kaszmir i dlaczego warto zadbać o to, aby Wasz materac zawierał ten materiał.

 

Kaszmir, który pozyskuje się z sierści kozy kaszmirskiej zamieszkującej góry Himalajskie, wykształca się pod wpływem temperatury nawet do -40 oC, kiedy to pojawia się warstwa puchowa, chroniąca zwierzę przed zimnem. Właśnie ten puch doceniamy za jego miękkość i sprężystość. A więc dlaczego kaszmir może pozytywnie wpłynąć na jakość naszego snu?

 

Kaszmir absorbuje parę wodną, niemal natychmiast odprowadzając ją na zewnątrz. Jest materiałem szybkoschnącym i choć nie całkowicie wodoodpornym, ale jednak szklanka wody wylana na materac zawierający kaszmir nie stanowi zagrożenia dla jakości produktu. Jest odporny na brud i nie pochłania zapachów, chroni zarówno przed zimnem jak i ochładza w gorące dni. Jego swobodnie połączone włókna wełny doskonale magazynują powietrze oraz ciepło, wytwarzane przez nasze ciało. Czego chcieć więcej? Dodamy tylko, iż jest niezwykle wytrzymały – jeżeli odpowiednio zadbamy o jego kondycje podczas użytkowania, może służyć nam przez naprawdę długie lata.

 

Ciekawostką jest to, że kaszmir jest aż 8 razy cieplejszy od owczej wełny! Do tego, jako paradoks, można tylko dodać że kaszmirowy puch jest 6 razy cieńszy od ludzkiego włosa - nawet jeżeli jest bardzo gęsto tkany waży niewiele więcej od piórka.

 

Ciężko jest zatem mówić o wadach kaszmiru, ponieważ wydaje się być idealny. Uważać muszą tylko i wyłącznie osoby, mające uczulenie na ten materiał, ponieważ sen na takim łożu może sprawić przykrość, a ciągłe kichanie okaże się być najmniejszą z trosk. Ale my w Cotton&Co. znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu i o tym – już w następnym wpisie.

 

 

Życzymy Wam zdrowych i spokojnych snów!