Podłogi w Sypialni

łóżko sypialnia materac

Każdy z nas ma swoje indywidualne potrzeby i wymogi co do komfortu. Niesamowity wpływ na nas ma nasze otoczenie, a w przypadku sypialni nabiera to szczególnego znaczenia.

 

Od tego, jak się wyśpimy i jak wstaniemy zależy to, ile w sobie energii będziemy mieli danego dnia. A co na to wpływa? Wszystko! Poczynając od materaca, poprzez oświetlenie i kończąc na podłogach. Dziś to właśnie na tym ostatnim punkcie zatrzymamy się dłużej.

W zależności od wielkości pomieszczenia, jego usytuowania oraz częstotliwości z jaką jest używane należy wybrać materiał, który będzie użyty do pokrycia podłóg. W przypadku sypialni zapewne kojarzy Wam się coś przytulnego, ciepłego i miękkiego. I macie racje! Jeżeli nie zaliczacie się do nielicznej grupy alergików, uczulonych na pyłki oraz kurz, warto zainwestować w wykładziny welurowe bądź pętelkowe. Zapewne zastanawiacie się, w czym jest różnica?

 

Wykładziny welurowe są bardzo delikatne w dotyku, mają gruby, krótki włos a górna część pętelki jest strzyżona, dzięki czemu jest wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie. Są też jednymi z najbardziej luksusowych wykładzin, stosowanych w hotelach klasy Premium, biurach, restauracjach i mieszkaniach.

 

W zależności od wielkości pomieszczenia, jego usytuowania oraz częstotliwości z jaką jest używane należy wybrać materiał, który będzie użyty do pokrycia podłóg.

 

Wykładziny pętelkowe zawierają w sobie kilka rodzajów wykładzin, natomiast łączy ich jedna podstawowa cecha – budowa wielowarstwowa. Spotkać możemy zarówno wykładziny naturalne jak i ze sztucznych materiałów. Runo wykładzin charakteryzuje się różnorodnym wyglądem zewnętrznym w zależności od sposobu tkania włókien. Zalety? Ogromny wybór kolorów oraz wzorów, łatwość konserwacji, długi okres użytkowania oraz możliwość stosowania takich wykładzin w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.

Jeżeli jesteście, natomiast, uczuleni na kurz, roztocza oraz inne drobnoustroje warto przemyśleć kwestie podłóg drewnianych, korkowych bądź linoleum.

Ciężko jest znaleźć wady podłóg drewnianych oprócz ich kosztów. Są łatwe w utrzymaniu, odpowiednie dla osób z uczuleniem i prezentują się przepięknie. Konserwacja ich też nie jest skomplikowana – wystarczy na początku pokryć takie podłoże olejem naturalnym bądź lakierem wodorozcieńczalnym, a podczas użytkowania stosować odpowiednie środki zabezpieczające przed zużyciem drewna.

 

Uczuleni na kurz, roztocza oraz inne drobnoustroje powinni pomyśleć o podłogach drewnianych, korkowych bądź linoleum.

 

Podłogi korkowe z kolei są bardzo elastyczne, ciepłe, antystatyczne, łatwe w użyciu i konserwacji oraz ciche. Odporne są też na wilgoć oraz wycieranie. Pięknie wyglądają też podłogi z barwionego korka, pasując praktycznie do każdej gamy kolorystycznej użytej w pomieszczeniu.

Linoleum jest materiałem, uważanym za przestarzały, rzadko używany w obecnych czasach, natomiast jest łatwy w ułożeniu i stosunkowo tani. Niestety, nie jest on pro- ekologiczny. Ze względu na krótki okres użytkowania linoleum często też trzeba go wymieniać  - w związku z czym powstają kolejne odpady, trudne do utylizacji.

Przedstawiliśmy Wam kilka rodzajów podłóg, które możecie zastosować we własnej sypialni. Każda z nich ma swoje zalety i wady, ale w zależności od Waszych potrzeb i możliwości wybór jest za Wami.

 

 

Write a comment

Comments: 0