5 kroków do idealnej sypialni

sypialnia materac łóżko

 

Każde pomieszczenie w naszym domu ma swoją, wyjątkową funkcje – w kuchni przyrządzamy jedzenie i spotykamy się przy wspólnym posiłku, w salonie przyjmujemy gości i odpoczywamy, a w sypialni – relaksujemy się i nabieramy sił na następny dzień. Zatem pomieszczenie to powinno być jak najbardziej komfortowe dla wszystkich naszych bodźców, które wpływają na nasze samopoczucie. Chcielibyśmy poniżej przedstawić nasze spojrzenie na to, jak w 5 krokach można osiągnąć idealny nastrój w sypialni.

 

Krok 1. Zadbaj o właściwe wykorzystanie przestrzeni w sypialni oraz jej design.

W naszym odczuciu, liczba mebli w sypialni powinna być sprowadzona do niezbędnego minimum, a ich położenie nie zakłócać poruszania się. Zalecamy Wam przeprowadzenie testu – czy można przejść przez całą sypialnię z zamkniętymi oczami, nie potykając się? Wszystko powinno być ułożone harmonijnie oraz funkcjonalnie, w taki sposób który najbardziej odpowiada Waszym potrzebom.

 

Krok 2. Kolorystyka.

Spory wpływ na nasze samopoczucie wywierają kolory, które nas otaczają – przyczyniają się one do tego jak szybko zasypiamy i z jakim nastrojem się budzimy. W sypialniach zaleca się użycia stonowanych kolorów, natomiast nie trzeba się kurczowo trzymać tych zasad. Równie dobrze można wykorzystać kolorowe dodatki bądź wzory na ścianach, nie zaburzając harmonii całokształtu.

 

Krok 3. Oświetlenie.

W zależności od pory dnia, oświetlenie w sypialni powinno być odpowiednio dostosowane. Najlepiej jest wykorzystać 3 rodzaje oświetlenia: górne, boczne (np. na szafkach nocnych bądź w postaci kinkietów) oraz takie, które będzie delikatnie oddawało relaksującą atmosferę w sypialni – tutaj mogą się przydać lampy LED, wbudowane w ścianę bądź w sufit. Włączniki świateł powinny być zarówno przy wejściu jak i przy łóżku, upraszczając ich użytkowanie.

 

Krok 4. Izolacja akustyczna.

Komentarze są zbędne. Przyda się nie tylko, aby zagłuszyć dźwięki donoszące się z sypialni, ale i do tego, aby nikt z zewnątrz nie przeszkadzał Wam poczuć się wyjątkowo w Waszej oazie spokoju.

 

Krok 5. Materac i łóżko.

Ostatnie na naszej liście rzeczy, ale wyjątkowo ważne w sypialni, powinny one przynosić komfort i odpoczynek każdej nocy, którą spędzacie w tym pomieszczeniu. Liczy się tu przede wszystkim Wasza wygoda i zdrowie.

 

 

Oto nasza lista z 5 rzeczy, które mogą się przydać każdemu, kto ma ochotę na zmiany bądź zaczyna wszystko od nowa i szuka drogi do osiągnięcia idealnej atmosfery w sypialni. Życzymy Wam udanych wyborów!

 

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Irena (Tuesday, 09 May 2017 14:36)

    Warto również wspomnieć o wentylacji, dopływie świeżego powietrza :) Nie bez znaczenia są także reprezentatywne meble i dodatki, które nadadzą wnętrzu przytulnego wyglądu.