Meble Hotelowe - jak wybrać idealne łóżko?

hotel łóżko materac hotelowy sypialnia

Meble hotelowe – jak wybrać idealne łóżko?

 

Łóżka hotelowe powinny spełniać oczekiwania potencjalnych klientów. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji w obiekcie hotelarskim i jeden z najczęściej zgłaszanych problemów w przypadku braku satysfakcji gości. Jak sprawić, aby goście byli zadowoleni z jakości snu i wypoczynku na łóżku w obiekcie hotelowym?

Dla inwestora pierwszą istotną kwestią powinno być ustalenie budżetu, który ma być przeznaczony na zakup łóżek i materacy do obiektu. Budżet będzie w znacznej mierze zależał od standardu hotelu i ceny za nocleg. Jeżeli obiekt hotelarski zalicza się do segmentu klasy Premium, warto zainwestować w wysokiej jakości materace, wypełnione naturalnymi materiałami (np. wełna, bawełna, kaszmir bądź jedwab). Dobrym przykładem takich materacy są kieszeniowe materace angielskie, zszywane ręcznie i pokryte w 100% bawełną. Materace te zyskały popularność nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na terenie całej Europy. Dzięki takim materacom nawet najbardziej wymagający goście będą usatysfakcjonowani.

W przypadku hoteli oferujących zakwaterowanie budżetowe świetnym rozwiązaniem będą angielskie materace kieszeniowe, zszywane maszynowo (zamiast ręcznie, co pozwoli znacząco obniżyć cene) oraz wypełnione zarówno syntetycznymi jak i naturalnymi materiałami. Rozwiązanie mieszanego wypełnienia pozwoli zachować wysoką jakość i zdrowy sen. Dobrym rozwiązaniem na zwiększenie miękkości i komfortu materaca są toppery. Korzystanie z topperów pozwoli zaoferować gościom większy wybór dotyczący stopnia twardości materacy. Wypełnienie topperów (podobnie jak materacy) może być zarówno naturalne – z puchu i pierza, jak i syntetyczne.

Większość obiektów noclegowych korzysta z łóżek pojedynczych, tzw. Single Bed (90x200cm), które za pomocą różnorodnych sposobów łączone są w King Size Bed (180x200 cm). Najczęściej dwa pojedyncze łóżka są zsuwane i łączone za pomocą dużego ochraniacza lub prześcieradła. Nie jest to jednak właściwe rozwiązanie, gdyż pomiędzy łóżkami tworzy się przestrzeń, która obniża komfort snu.

Na takie problemy hotelarzy istnieje bardzo skuteczne rozwiązanie – system łączenia materacy ZIP&LINK. Pozwala on na elastyczne i optymalne wykorzystanie miejsc noclegowych. Działa on w następujący sposób: na każdym materacu z wewnętrznej strony znajdują się 2 zamki, na dolnej i górnej warstwie pozwalające skutecznie i trwale połączyć obie części. To rozwiązanie jest doskonałe zarówno dla hotelarzy, jak i dla gości.

 

źródło http://www.biznesmeblowy.pl/rynek_mebli/111/meble_hotelowe_jak_wybrac_idealne_lozko,8274.html

Write a comment

Comments: 0