Jak Efektywnie Przechowywać w Sypialni?

sypialnia przechowywanie szuflady łóżko

Czy jesteście szczęśliwymi posiadaczami garderoby? Nie? Jeżeli wiecznie Wam brakuje miejsca na rzeczy i ich uporządkowanie w sypialni to nasz artykuł jest skierowany do Was.

 

Efektywne wykorzystanie powierzchni i prawidłowe zaprojektowanie sypialni wydaje się być sporym wyzwaniem w przypadku niewielkiego pomieszczenia. Przedstawiamy Wam kilka wskazówek, jak znaleźć miejsce na przechowywanie rzeczy w sypialni.

 

1.   Wykorzystać miejsce pod łóżkiem. Jeżeli Wasze łóżko nie zawiera szuflad, ale pod nim znajduje się wolna przestrzeń warto to wykorzystać, umieszczając tam pojemniki bądź kartony, które efektywnie odciążą powierzchnie sypialni. Świetną opcją może być też łóżko z podnoszoną częścią górną – w taki sposób wewnątrz można umieścić zbędną pościel bądź też inne niepotrzebne rzeczy.

 

2.   Wysokie i wąskie wbudowane szafy. Z reguły takie szafy pozwalają zaoszczędzić ok. 10% powierzchni w przeciwieństwie do niskich i bardziej szerokich szaf, dzięki dodatkowo wykorzystanej powierzchni na górnych półkach.

 

3.   Wykorzystanie miejsca nad i za łóżkiem. Przy projektowaniu sypialni i pracach wykończeniowych warto zwrócić uwagę, gdzie można umieścić dodatkowe szafy w zabudowie. np. za łóżkiem, w przestrzeni między zagłówkiem i ścianą. Odsuwając łóżko na 15 cm od ściany i umieszczając tam ukryte szafki zyskujecie miejsce na przechowanie rzadko używanych przedmiotów oraz pamiątek czy zdjęć na półkach nad łóżkiem.

 

4.   Pod sufitem. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, ale jest to świetne miejsce na przechowanie starych książek, instrumentów muzycznych bądź też kartonów. Trzeba tylko uważać, aby półki na których będziecie przechowywać powyższe rzeczy były na odpowiedniej wysokości i nie rzucały się zbytnio w oczy. Dobrym miejscem jest przestrzeń pomiędzy framugą drzwi oraz sufitem.

 

5.   Narożna sofa. Posiadacze jednopokojowych mieszkań, rozwiązanie dla Was! Wewnątrz takiej sofy zawsze jest więcej miejsca, niż w zwykłej sofie rozkładanej, w dodatku przeważnie są one szersze i sen na takiej sofie jest bardziej komfortowy. Wygląda ona też na bardziej przytulną i wygodną. Same plusy!

 

I ostatnia wskazówka – myślcie kreatywnie. Szukajcie ukrytych przestrzeni, np. pod parapetem, nie bójcie się eksperymentować i wyszukiwać nowe rozwiązania. Przechowanie wielu rzeczy w niewielkim pomieszczeniu nie musi sprawiać problemu pod warunkiem, że dobrze przemyślimy i zaplanujemy przestrzeń.