Kupując łóżko; know-how

łóżko łóżka materac materace sen sypialnia

Kupując łóżko: know-how!

 

Jesteście w trakcie wyposażania sypialni? A może zdecydowaliście się wymienić stare łóżko na nowe? Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Wam dobrać odpowiednie dla siebie łóżko oraz materac tak abyście byli zadowoleni i wypoczęci przez bardzo długi czas.

 

Wielkość sypialni i wielkośc łóżka

 

Pierwszą rzeczą, którą musicie wziąć pod uwagę jest rozmiar Waszej sypialni. Od tego zależy wielkość Waszego łóżka i to, jak możecie usytuować inne meble w tym pomieszczeniu. Im większe łóżko, tym większy komfort snu a co za tym idzie prawdopodobieństwo, że obudzicie się wypoczęci i zrelaksowani. Długość łóżka powinna być przynajmniej o 10-15 cm większa niż wzrost wyższego z partnerów. Szerokość również powinna być dobrana do gabarytów użytkowników. Jeżeli dzielimy łóżko z inną osobą powinniśmy obydwoje móc wygodnie leżeć z rękami za głową tak abyśmy nie dotykali się łokciami. W ten sposób zapenimy sobie wystarczającą przestrzeń do spania w każdej pozycji.

 

– Starajmy się zawsze dobrać łóżko największe, jakie mogłoby się swobodnie zmieścić w naszej sypialni, szczególnie jeżeli dzielimy je z drugą osobą – radzi Karolina Ballard, właścicielka Cotton&Co. – Pozwoli to na zwiększenie komfortu naszego snu.

 

 

Twardość materaca

 

Następnie musicie się zdecydować jaka twardość materaca jest dla Was idealna. Przeważnie, im większa jest waga partnerów, tym twardsze wybierają materace. Natomiast twardość jest kwestią bardzo subiektywną i zależy od naszych upodobań oraz przyzwyczajeń. Obecnie, jednym z najzdrowszych materacy jest materac kieszeniowy. Wewnątrz takiego materaca znajdują się sprężyny, a każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszonce. Sprężyny kieszeniowe mają działanie wspierające dla kręgosłupa a dzięki swojej konstrukcji powodują, że materac ugina się wyłącznie w miejscu, gdzie leżycie i dzięki temu nie będziecie sobie przeszkadzać nawzajem.

 

Wypełnienie materaca

 

Bardzo ważną rzeczą jest wypełnienie materaca. Najlepsze są te w 100% naturalne naturalne, takie jak wełna, bawełna, jedwab bądź kaszmir, natomiast jeżeli macie mniejszy budżet przeznaczony na zakup łóżka, to można też skorzystać z bardziej ekonomicznych wersji – wypełniej częsciowo syntetycznych i częściowo naturalnych. Pamiętajcie, że im bardziej naturalne jest wypełnienie materaca, tym nasza skóra będzie swobodniej oddychała podczas snu, a ciało maksymalnie się odpręży.

 

Wysokość łóżka

 

I na koniec - last but not the least - jak to mówią Anglicy, jest wysokość łóżka. Jego podstawa powinna być na tyle wysoka, abyście mogli wygodnie na nim usiąść przy wstawaniu. Odpowiednia wysokość spowoduje zwiększenie komfortu uzytkowania. Nie bez przyczyny łóżka w najlepszych hotelach są wysokie!

 

Życzymy Wam udanych zakupów i właściwych wyborów!

 

 

 

 

 

 

 

 

Write a comment

Comments: 0