Jak wybrać materac gwarantujący wypoczynek i regenerujący sen?

Czym jest dla nas łóżko? Meblem, elementem wystroju, miejscem do spania? Zapewne dla każdego jest czymś innym, natomiast w założeniu powinno pełnić dwie role – być centralnym punktem sypialni oraz źródłem satysfakcjonującego wypoczynku.

Powszechnie znanym faktem jest to, iż 1/3 swojego życia przeznaczamy na sen. Jednakże nie do końca zdajemy sobie sprawę z jego istotności. Czy wiemy, jak bardzo ważny dla nas jest  właśnie sen? Naukowcy z Uniwersytetu Cleveland w Stanach Zjednoczonych udowodnili, iż kobiety, które śpią mniej niż 6 – 8 godzin dziennie, szybciej się starzeją i ich skóra traci swój naturalny i świeży wygląd. Co za tym idzie? Sen jest naturalnym sposobem na urodę!


Jak polepszyć jakość i efektywność naszego snu, przyczyniając się do swojej wydajności w ciągu dnia? Oczywiście zakupić odpowiednie łóżko i materac. Zdaniem ekspertek z Cotton&Co., marki importującej łóżka i materace klasy Premium z Wielkiej Brytanii, jest kilka elementów, które koniecznie powinny być uwzględnione przy wyborze miejsca do spania.


Pierwszym z nich jest rozmiar łóżka. Jeżeli śpią na nim dwie osoby, to jego długość powinna być większa o 10-15 cm od wzrostu najwyższego z partnerów, tak aby móc wygodnie się rozciągnąć. Nasza pozycja w trakcie snu ma wpływ na nasze samopoczucie następnego dnia - ból mięśni, głowy może mieć swoje źródło właśnie tutaj. Pamiętajmy, więc o tym fakcie przy zakupie łóżka.


Drugą istotną rzeczą jest wypełnienie materaca. Im bardziej naturalne, tym nasza skóra będzie swobodniej oddychała podczas snu, a ciało maksymalnie się odpręży. W Cotton&Co. wewnątrz ręcznie zszywanych materacy znajdziemy wełnę, bawełnę, kaszmir oraz jedwab, całość zaś obszywana jest adamaszkiem belgijskim o najwyższej jakości.

 

Następnym elementem, który jest niezbędny do komfortowego wypoczynku jest kolorystyka sypialni. Powinna ona być tak dopasowana, aby każdy czuł się zrelaksowany i uspokojony. Jeżeli lubimy kolorowe rzeczy, ale nie chcemy stwarzać wielobarwnego pomieszczenia,  warto zainwestować w dodatki w ulubionych odcieniach.


Pamiętajmy o tym, że w sypialni nie powinna znajdować się żadna elektronika typu laptop czy telewizor. Najlepiej nie używać tam też telefonów, aby móc się zregenerować, wyciszyć i przygotować do snu. Cotton&Co. radzi – inwestujcie w swoje łóżko a zwróci się to zapewne w postaci dobrego samopoczucia, efektywności i codziennych sukcesów.

 

 

źródło: http://stronywnetrza.urzadzamy.pl/inspiracje/jak-wybrac-materac-gwarantujacy-wypoczynek-i-regenerujacy-sen,1_1296,9_283.html?podglad=1