Detale w sypialni

łóżka sen materac sypialnie sypialnia

Detale w sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym pragniemy się zrelaksować, wypocząć i nabrać energii do następnego dnia. Wszystko co nas otacza w sypialni powinno być urządzone w taki sposób, aby wchodząc do tego pomieszczenia czuliśmy się wyciszeni i gotowi na wypoczynek. Nasze odczucia związane z tym miejscem wpływają na to, jak śpimy i jak potem czujemy się w ciągu dnia.  Każdy detal w sypialni powinien być dopasowany do naszego gustu, szczególnie meble i kolorystyka.

Łóżko, na którym śpimy nie powinni być rozkładane zapomnijmy więc o rozkładanych sofach czy fotelach. Dla maksymalnego komfortu łózko ma być duże, dopasowane do wzrostu najwyższego z partnerów. Długość łóżka powinna być większa o 10 – 13 cm od wzrostu wyższego z partnerów.

Położenie łóżka jest sprawą bardzo indywidulaną i przeważnie zależy od usytuowania w pomieszczeniu okien oraz drzwi. Według niektórych filozofii zaleca się kierunek głowy w stronę północną lub wschodnią. Ważne, aby podczas snu słońce nie świeciło w oczy dlatego też istotną kwestią jest tu również prawidłowy dobór firanek, zasłon czy żaluzji. Jeżeli razi Was światło w godzinach porannych, warto zainwestować w zasłony z tzw block outem, który uchroni Wasz sen przed światłem dziennym.

Kolorystyka sypialni jest także rzeczą bardzo indywidualną i zależy od mnóstwa czynników: wieku, charakteru, upodobań i wielu innych czynników. Ostatnio w sypialniach królują kolory pastelowe, beżowe dlatego, że działają uspokajająco na nasze zmysły. A co w przypadku, jeżeli chcemy spokojnych kolorów w sypialni, ale nie chcemy zrezygnować z własnych upodobań do kolorów? W takim razie warto zainwestować w kolorowe dodatki bądź stworzyć je własnymi rękoma!

 

 

Życzymy spokojnych snów.

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Ola (Tuesday, 17 April 2018 11:41)

    Dla mnie w sypialni najważniejszy jest wygodny materac, bez takiego sypialnia nie ma sensu. To coś w co naprawdę warto zainwestować, bardzo wygodne materace i w dobrej cenie są na Comforteo.eu sama tam swój zamówiłam, ostatnio nocowała u mnie znajoma i nie mogła wyjść z podziwu jak wygodne mam łóżko, a raczej materac.