Jak spać żeby się wyspać

łóżka sen materac

Jak spać żeby się wyspać?

 

Czy zastanawialiście się, jakie pomieszczenie jest dla Was kluczowe w mieszkaniu? Gdzie spędzacie najwięcej czasu? Wbrew pozorom, nie jest to salon, ani kuchnia, ani też biuro. Tym miejscem jest Wasza sypialnia. Średnio poświęcamy jedną trzecią naszego życia na sen. Warto jest zatem upewnić się, że zapewniamy sobie jak najlepsze warunki w sypialni.

 

To właśnie w sypialni odpoczywamy, regenerujemy się i nabieramy sił do wyzwań następnego dnia . Dlatego też wyposażenie sypialni musi być idealnie dostosowane do naszych potrzeb, abyśmy mogli wykorzystać czas na sen jak najlepiej. Najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łóżko i materac. Aby sen był efektywny, a wypoczynek satysfakcjonujący każdy szczegół łóżka powinien być dopasowany do użytkownika. A co, jeżeli użytkowników jest dwóch? To nie problem! Rozwiązanie tkwi w materacach kieszeniowych. Są one tak skonstruowane, że dopasowują się do każdego ciała, w zależności od wagi. Sprężyny, które są wewnątrz materaca kieszeniowego, pracują wyłącznie w miejscu, gdzie leży osoba, co pozwala na samodzielny ruch pomiędzy obiema stronami łóżka. Co więcej, sprężyny te działają na zasadzie sprzężenia zwrotnego, pozwalając na wsparcie ciężaru ciała podczas snu.

 

Jeżeli pomiędzy partnerami, którzy śpią razem są duże różnice wagi idealny komfort i wsparcie zapewni np. materac Interaktywny Cotton&Co.  Materac ten posiada dwa poziomy sprężyn. Wyższy poziom sprężyn będzie utrzymywał osobę o mniejszej wadze, a niższy wraz z wyższym tą cięższą.

Jeżeli marzycie o maksymalnym komforcie snu warto zadbać, aby również wypełnienie materaca było naturalne, ponieważ reguluje ono ciepłotę ciała.

Dobrym rozwiązaniem są materace, wypełnione mieszanką wełny, bawełny oraz kaszmiru, które może nie należą do najtańszych rozwiązań, ale zapewniają 100% regeneracji i wypoczynku dla śpiącego.

 

Na koniec kilka porad, które pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat w sypialni:

- pamiętajcie o tym, aby dobór źródeł światła był odpowiedni do funkcji pomieszczenia. Nie warto wybierać mocnych punktowych lamp. Zainwestujcie w lamki z lekkim, rozproszonym światłem, pozwalającym odpocząć oczom.

- zadbajcie o właściwe położenie sypialni, aby nie dobiegały do niej hałasy, szumy i mocne zapachy z kuchni.

- uwaga na kolory w sypialni. Dobierajmy spokojne, pastelowe barwy dzięki, którym łatwiej odpoczniemy

- warto wziąć pod uwagę fakt, na którą stronę świata wychodzą Wasze okna, żeby odpowiednio dostosować firany bądź żaluzje, które mają duży wpływ na jakość snu.

 

 

Write a comment

Comments: 0