Łóżka bezpieczne dla dzieci

Dzisiejszy wpis jest zainspirowany naszymi klientami, którzy pojawili się ostatnio w naszym showroomie zaiteresowani wymianą łóżka. Okazało się, że głównym powodem decyzji o zmianie łóżka było bezpieczeństwo ich małych dzieci!

 

Ich dotychczasowe łóżka są typowymi łóżkami z drewnianą ramą, w której umieszczony jest materac. Łóżka te posiadają też drewniane zagłówki. Konstrukcja ta powoduje, że użytkując tego typu łóżko jesteśmy wiecznie narażeni na urazy; czy to jest uderzenie w piszczel o ramę czy też guz na głowie spowodowany przez twardy, drewniany zagłówek. W tym przypadku historie dotyczyły małych dzieci klientów. W obudwu przypadkach dzieci skakały po łóżku (co zawsze odradzamy, gdyż wpływa to negatynie na trwałość materaca)  co zakończyło się niestety w dużym guzem na głowie i płaczem dziecka. Niestety z drewnianą ramą, głowa lub inna część ciała dziecka nie wygra i uderzenie w tak twardy element zawsze zakończy się boleśnie.

 

Dlatego też, aby uniknąć tego typu niebezpiecznych sytuacji należy wybierać łóżka obite w miękkie materiały, posiadające duże bezpieczne zagłówki. Najlepiej jak podstwa łóżka pokrywa się z materacem, w taki sposób unikniemy przykrych obić piszczeli o ramę a raczkujące lub dopiero co zaczynające chodzić dzieci nie będą uderzać główą o ramę.

 

Polecamy łóżka Cotton&Co., które nie tylko wyglądają pięknie, ale spowodują, że nigdy więcej nie będziemy obijać się o twarde, nieprzyjemne elementy łóżka.

 

 

 

 

Write a comment

Comments: 0