Jak efektywnie wypoczywać w sypialni

pies kot sen

Wybierz spokojną i Neutralną kolorystykę

Badania wskazują, iż nautralne i spokojne kolory pozwalają na wprowadzenie relaksującej atmosfery w sypialni. Natomiast wszelakie nasycone i bardzo żywe kolory nie pozwalają naszym oczom odpocząć i powodują nadmierne pobudzenie. Trzymajmy się ciepłych i neutralnych palet takich jak ciepłe zielenie, lawendy czy pastele.

usuń rozgardiasz z sypialni 

W pomieszczeniu, w którym panuje rozgardiasz nigdy nie będziemy się czuć zrelaksowani. Zbyt dużo rzeczy w sypialni spowoduje, że nie będziemy mogli w pełni wypocząć. Dlatego też bardzo istotne jest to, aby usunąć niepotrzebne elementy z sypialni. Możemy to zrobić korzystająć z różnych systemów przechowywania takich jak szuflad w podstawie łóżka, zamykanych szafek lub schludnych pudeł. 

Zainwestuj w materac oraz w pościel

Wygodne łóżko jest absolutnie konieczne do tego, aby wypocząć w ciągu nocy i obudzuć się zrelaksowanym. Wybierz dobrej jakości materac kieszeniowy z dużą ilością wypełnień, tak aby zapewniał odpowiednie wsparcie dla Twojego ciała.  Pościel jest również bardzo ważna. Kupuj wyłącznie produkty z bawełny, które będą utrzymywać właściwą temperaturę Twojego ciała i pozwalały skórze oddychać. 

śpij w zaciemnionym pokoju

Nasz organizm jest tak zaprogramowany, aby spać w nocy kiedy jest ciamno. Niestety w mieście ciężko o absolutną ciemność ze względu na światła latarń czy innych budynków wokół nas. Zasłony lub rolety z ‘black-out’em pozwolą nam zaciemnić pokój i uspokoić nasze zmysły. Nie korzystaj z urządzeń elektronicznych w sypialni. Dają one nienaturalnie mocne światło a dodatkowo niepotrzebnie stymulują nasz umysł przed snem.  

uspokój zmysły

Staraj się wyciszyć swoje zmysły przezd pójściem spać. Posiedz troche w ciszy, medytuj lub poczytaj relaksującą książkę. Istotna jest też dobra wentylacja pokoju. Nawet zimą przewietrz pokój i najlepiej śpij z wyłączonym kaloryferem. Możesz skorzystać z uspakajających olejków z lawendy, jaśminu lub wanilii. 

Write a comment

Comments: 0